19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. 

Türk gençliği büyük Türkiye’nin ana dinamiği, bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin bileği bükülmez bekçileridir.

Özellikle vurgulamak gerekir ki, gençliğe verilen değer ve eğitim geleceğe yapılan bir yatırımdır. Türk gençliği, geçmişi okuyarak bugünü yorumlamalı ve geleceği tasarlamalıdır. Mazi ile ati arasında sağlam köprü kurulursa; fikirler tahakkuk eder, ülkülere ulaşılır ve geleceğe sağlam basılır. Kocaeli'mizdeki Ülkücü Türk Gençleri olarak atalarımızdan aldığımız emaneti yükseltme iddia ve idealimizi her an canlı tutmaktayız. Her alanda kendini yetiştirmiş bir gençlik için durmuyor, yorulmuyoruz. 

Türk gençliğinin, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine vermiş olduğu “Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etme” görevinin bilincinde olarak, bu aziz vatanın bekası için asli sorumluluklarını yerine getireceğine inancımız tamdır.

19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünde; büyük milletimizin bayramını içtenlikle kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucu kahramanları, muhterem gazilerimizi, aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı
Av.Yunus Emre KURT