Kocaeli Ülkü Ocaklarından Ahilik Haftasında anlamlı hareket

Kocaeli Ülkü Ocakları,  gece yarısı il genelinde eş zamanlı olarak, içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajının da yer aldığı siftah zarflarını yaklaşık bin esnafa dağıttı.

Kocaeli Ülkü Ocakları, Ahilik Haftasında farkındalık oluşturmak amacıyla, ilçelerle birlikte eş zamanlı olarak yaklaşık bin esnafa, içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajının, siftah parasının ve ahilik duasının bulunduğu zarflarını, dükkan kapılarının altından içeriye bıraktı. İşyerlerini açan esnaflar, kapının altından bırakılan zarfı görünce şaşkınlık içerisinde kaldı. Çok sayıda esnaf, zarfın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak Kocaeli Ülkü Ocağı üyelerine teşekkür etti.Ahilik haftasında bir farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Av.Yunus Emre KURT, "İl ve ilçe teşkilatlarımızla eş zamanlı bir şekilde  gece yarısı yaklaşık bin esnafımıza içerisinde Ahilik Haftası mesajı da bulunan siftah zarfı dağıttık. Bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm Ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Gönülden kutluyorum"
Ahiliğin, yüzyıllardır esnaf ve sanatkarımızda vücut bulduğunu belirten KURT , "Doğru ve dürüst ticaretin, üretmenin ve paylaşmanın adı, aynası olan ahilik, yüzyıllardır esnaf ve sanatkarımızda vücut bulmuştur. Hem ticari hem de toplumsal rolü büyük olan esnaf ve sanatkarımızın birlik ve beraberliğinin hiç bozulmamasını diliyor, Ahilik Haftasını gönülden kutluyorum. 13. Yüzyıldan beri süregelen, meslek ahlakı bilinciyle toplumun ve ekonominin omurgası olan ahilik kültürü daha yüzyıllarca birlik ve beraberliği bozulmadan devam edecektir. Ekonomimizin can damarı, kardeşliğin ve cömertliğin aynası olan esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Hafta'sını kutluyor, bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum" ifadelerini kullandı.